לקבלת הצעה לביטוח מלא את הפרטים ונחזור אליך
  מה הן קרנות ההשתלמות?

  קרן השתלמות הינה תוכנית חסכון המיועד לשכירם ולעצמאים לתקופה של שש שנים. כספים המופקדים בקרן ההשתלמות והרווחים הנצברים עליהם מיועדים להשתלמות בארץ או בחו"ל לאחר 3 שנות חברות בקרן, או כחיסכון הניתן למשיכה לכל מטרה אחרת לאחר 6 שנים. במקרה של שכיר- הכספים מקרן ההשתלמות מופרשים לקרן ההשתלמות מידי חודש ע"י העובד והמעביד בהתאם לגובה שכרו של העובד.

  מה הייחודיות של קרן השתלמות ביחס לתוכניות חיסכון אלטרנטיביות?

  ייחודה של קרן ההשתלמות הינה כי קרן ההשתלמות פטורה ממס. זה יתרון עצום ביחס לתכניות חיסכון אחרות. יתרון זה הולך וגדל ככל שהמס השולי החל על העבד גדל. למשל, כאשר על העובד לשלם חמישים אחוז מס, כל שקל שנכנס לקרן ההשתלמות שווה לשניים וחצי שקל ברוטו. יתרה מכך, הרווחים המצטברים בקרן חיסכון גם הם פטורים ממס, בניגוד לתוכניות חיסכון אחרות, משמעות הדבר שהחיסכון בקרן ההשתלמות גבוה מתוכניות חיסכון אחרות.

  האם ניתן להחליף קרן השתלמות?

  חוק הפיקוח על קופות גמל מתיר לעובד להחליף את קרן ההשתלמות הקיימת לקרן השתלמות חדשה בכל עת שיבחר, כאשר בעת ההחלפה נשאר הוותק שנצבר בקרן ההשתלמות הקודמת ואיתה החיסכון שנצבר.

  כיצד נקבע גבוה החיסכון בקרן ההשתלמות?

  שלוש היבטים משפיעים על קרן ההשתלמות: שכר העובד הנו הגורם הראשון המשפיע על קרן ההשתלמות, שיעור הניכוי מהעובד ושיעור הפרשת המעביד. כללית, גובה ההפרשה הנפוץ בקרן ההשתלמות הינו שתיים וחצי אחוז מהעובד ושבעה וחצי אחוזים מהמעביד. שיעור זה טורם למיצוי הקלות המס הקיימות בקרן השתלמות באופן מירבי, דבר המוביל לחיסכון מירבי.

  נקודות נוספות שחשוב לדעת בנושא קרנות השתלמות:

  1. חוק בכר- הרפורמה בשוק ההון (לחץ לקריאה).

  2. קרנות השתלמות –

  קרן הפנסיה היא מכשיר חיסכון פיננסי סוציאלי המבטיח רצף של הכנסה חודשית לעמית ולבני משפחתו בעת הפרישה לפנסיה ,או במקרה נכות,או במקרה פטירה. את קרן הפנסיה ניתן לרכוש במסגרת פרטית או מפעלית לפימסלולים קבועים בתקנוני הקרנות.

  3. מה הקשר בין ביטוח לפיננסים?

  עולם הביטוח התרחב בשנים האחרונות ומעניק לכם, מבוטחיו, מגוון שירותים רחב יותר, שבא לסייע לכם לתכנן היום איך יראה המחר שלכם. חסכון לפנסיה, הלוואות, ביטוחי מנהלים וחסכונות, קרנות השתלמות, משכנתאות – את כל אלו תוכלו לקבל מאיתנו.

  התקשרו עכשיו לביטוח

  טל': 03-6498686
  פקס: 03-6492040

  לקבלת הצעה לביטוח מלא את הפרטים ונחזור אליך