לקבלת הצעה לביטוח מלא את הפרטים ונחזור אליך
  השתלת איברים ותגמולי ביטוח-

  לצערינו אנחנו שומעים לא מעט על מטופלים אשר זקוקים לתרומת איברים ונאלצים לפנות למדינה זרה לעבור השתלת איברים מכיוון שהמאגר של תרומת איברים בארץ קטן מדי. אך מה לגבי ההיבט הביטוחי, ומה לגבי חוק ביטוח הבריאות הממלכתי? את נושא השתלות האיבירם וחוק הבריאות הממלכתי נבחן דרך המקרה המשפטי של גולן ונונו "גולן" כנגד חברת הביטוח הפניקס.

  תביעת השתלת האיברים-

  גולן היה מבוטח בחברת הביטוח "הפניקס" בפוליסת ביטוח בריאות. פוליסת ביטוח הבריאות של גולן כללה השתלת איברים בחו"ל. גולן נדרש לבצע השתלת כליה בחו"ל לאחריה תבע גולן את תגמולי הביטוח שהניח כי מגיעים לו, אולם חברת ביטוח הפניקס דחתה את תביעתו של גולן באמתלה כי מקרה השתלת האיברים הנ"ל מנוגד לחוק הביטוח הממלכתי- חוק השתלת איברים משנת תשס"ח- 2008. חברת הביטוח הפניקס טענה כי המבוטח לא הצליח להוכיח שעמד בתנאים המפורטים בחוק השתלת האיברים (חוק ביטוח ממלכתי) ועל כן קיים חשש כי השתלת האיברים מקורה בסחר איברים.
  גולן טען כי ההשתלה נעשתה ע"י תורם אלטרואיסט אשר לא ביקש תמורה בעד השתלת האיברים וכי החוק אינו חל עליו משום שתביעתו כנגד חברת הביטוח נעשתה טרם חוקק חוק השתלת האיברים (חוק ביטוח ממלכתי).
  בית המשפט דחה את טענותיו של גולן והצדיק את חברת הביטוח "הפניקס". על פי בית המשפט -בהתאם לחוק השתלת האיברים (חוק ביטוח ממלכתי), טרם מתן תגמול ביטוחי למבוטח, על  חברות הביטוח, בכלל זה חברת הביטוח "פניקס", לבחון האם השתלת האיברים נעשתה על פי חוק והיא כללה שני היבטים: השתלת האיברים התקיימה בהתאם לחוק באותה המדינה בה בוצעה ההשתלה לא נעשה סחר איברים. כלומר על השתלת האיברים לעמוד הן בדין של המדינה בה בוצעה ההשתלה והן בדין הישראלי.
  בית המשפט הוסיף כי חובת ההוכחה בדבר תוקפה החוקי של השתלת האיברים מוטל על התובע, קרי המבוטח. על מנת להוכיח זאת חשוב שיתקימו כמה תנאים: ראשית, על ההשתלת האיברים להתבצע בבית- חולים ממשלתי מוכר, שאז ניתן לקיים השוואה לבתי חולים מודרניים בארצות מערביות. שנית, יש להגיש תצהיר תורם הכולל את פרטי התורם והצהרה כי לא קיבל תמורה עבור התשתלת האיברים. במקרה של גולן, לא הוצגה ע"י התובע אף ראיה בדבר קיומה של השתלת איברים אלטרואיסטית, למעט אישור רפואי שטיבו הוטל בספק. מכאן נאלץ בית המשפט לדחות את תביעתו של גולן כנגד חברת הביטוח "פינקס".

  השתלת איברים כחלק מביטוח בריאות במוזס ביטוח-

  המקרה של גולן מלמד על חשיבות ביטוח הבריאות, אך מעבר לזה הוא מלמד על החשיבות של קבלת ייעוץ הולם במקרה, חלילה, של צורך לתבוע תגמולים מביטוח הבריאות. זו החשיבות שלנו, מוזס ביטוח, ושל סוכן הביטוח.
  כאשר נדרש אדם להתשלת איברים מדובר בתהליך ארוך. ראשית, מציאת תורם עלולה לקחת זמן, זמן שיכול להיות קריטי עבור המטופל. שנית, תהליך ההשתלה עצמו וההחלמה ממנו אינם פשוטים. על מנת לעבור את התהליך בהצלחה ולא לשאת בהוצאות הכספיות חשוב לקבל ייעוץ הולם. אנו במוזס ביטוח דואגים לתת מענה הולם לכלל מבוטחינו על מנת לוודא שכל צעד אשר ייבחרו לעשות יהיה בהתאם לפוליסת ביטוח הבריאות שברשותם וייאפשר להם לתבוע תגמולי ביטוח מחברת הביטוח. זו המומחיות שלנו, במוזס ביטוח, להכיר את הפוליסה ואת דרישות חברת הביטוח ולספק לכם, הלקוחות מענה מהיר והולם על מנת שההליך מול חברת הביטוח יהיה חלק ומהיר.

  רופא מלווה כחלק מפוליסת ביטוח הבריאות במוזס ביטוח-

  לבסוף, במוזס ביטוח אנו דואגים להסביר למבוטחינו את חשיבות סעיף "רופא מלווה" כחלק מפוליסת ביטוח הבריאות. רופא מלווה אשר מלווה את המבוטח להשתלת איברים בחו"ל או כל מקרה ביטוחי אחר מבטיח כי ההליך יתבצע בהתאם לחוקים והתקנות, במקרה הנ"ל של השתלת האיברים. שרות זה מבטיח כי רופאים  מובילים בתחומם עם יידע וקשרים חובקי עולם יעמדו לצד המבוטח. הרופאים המלווים הינם סוג של מלאכים המלווים את המבוטח, בודקים ודואגים
  שהמבוטח יעשה את ההחלטות הנכונות.
  מר גולן, אשר נזקק להשתלת איברים, כנראה שהיה מקבל את התגמול הביטוחי אם היה מתווה אליו רופא מלווה.
  לקריאה נוספת- ביטוח הראל- ביטוח בריאות – רופאים מלווים (לחץ כאן). 

  התקשרו עכשיו לביטוח

  טל': 03-6498686
  פקס: 03-6492040